Website Loader
PortX
PortX

Aktuality

Léto začíná, přijďte k vodě za námi…

16/6/2015

V Holešovickém přístavu se nám zalíbilo, takže nás najdete i nadále na místě, kde jste byli dosud zvyklí. V oblasti panuje čilý stavební ruch, přímo na protějším břehu už brzy vyroste další fáze krásného bydlení u vody Prague Island ve společné režii skupin Daramis a Lighthouse Group, ale u nás na polubě je božský klid. Přiďjte se pokochat obnovenou a obměněnou expozicí nábytku od Konsepti a nasát letní atmosféru.

Lodě na vodě 2015

16/4/2015

I letošní konec dubna náš zastihne na Náplavce u Rašínova mostu, kde se znovu zúčastníme výstavy Lodě na vodě – v našich končinách unikátní akce, která spojuje všechny milovníky lodí, vody a všeho, co je s trávením volného času a dovolené u vody spojeno. Přijďte nás navštívit kdykoliv v oficiální otvírací době a vychutnat si znovu ten neopakovatelný výhled na projíždějící lodě, loďky, jachty a zpestření typu Formulí na vodě či flyboard. Tentokrát se můžete v rámci oficiálního programu zůčasnit i mnoha zajímavých přednášek konaných na naší palubě. Rádi vás uvidíme.

Nové kotviště – přístav Holešovice

10/7/2014

PORT X si opět vyzkoušel, jak mu sluší nové kotviště. Tentokrát nás najdete v Holešovickém přístavu, u rezidenčního komplexz Prague Marina. Zájemci o prohlídku si nyní mohou prohlédnout prostor Portu X nově vybavený jako luxusní letní byt s nábytkem od KONSEPTI a technikou od Bang&Olufsen a spolu s výhledem na řeku obdivovat nádherně zpracované luxusní čluny od firmy Radek Mašín. Prohlídku nutno domluvit předem. Přejeme příjemné léto a těšíme se na vás na našem letním bytě!

Kde nás najdete

24/3/2014

Ve dnech 24.4.-27.4.2014 se účastníme výstavy Lodě na vodě. Přijďte se na nás podívat do naší oblíbené lokality u Rašínova nábřeží. Máme otevřeno každý den – viz otvírací hodiny výstavy na www.lodenavode.cz. V našich prostorách najdete tentokrát část expozice Ředitelství vodních cest a můžete se účastnit různých zajímavých přednášek, které se budou v průběhu celé výstavy v prostorech PORT X konat. Letos je celá výstava bez vstupného. Těšíme se na vaši návštěvu.

KOTVÍME NA NÁPLAVCE

24/10/2013

Po menší pauze máme opět zakotveno – tentokrát naši Axor Port Prague – plovoucí galerii najdete na Náplavce – Rašínovo nábřeží u Železničního mostu a to až do 17.11. Po úvodní výstavě autorských prací atelieru SAD budeme ve spolupráci s Galerií Pecka hostit výstavu fotografií Ondřeje Kavana. Přij’dte si vychutnat jedinečné spojení jeho architektonicky laděných skvostů a jemného šplouchání Vltavy. Výstava bude otevřená od 29. 10. každý den od 13 do 18 hod. a mimo tyto hodiny bude možné si rezervovat termín prohlídky po telefonu. Těšíme se na vaši návštěvu!

PORT X SE TĚŠÍ NA NOVOU DESTINACI

16/10/2013

V současné době odplul PORT zpět do Smíchovského přístavu, kde si vybírá krátkou technickou pauzu před opětovným zakotvením u veřejně přístupného břehu. Místo a datum bude brzy upřesněno. Děkujeme všem, kteří nás přišli navštívit na naší historicky první lokaci u Jiráskova mostu, kde jsme hostili vůbec první akci – Vyhlášení cen soutěže H20 Story značky Hansgrohe a přivítat první návštěvníky. V naší fotogalerii si již brzy budete moci prohlédnout první fotky.

Máme zakotveno – přijďte se podívat.

12/10/2013

Ve dnech 10.10.-14.10. nás najdete na adrese Nábřežní 2, Praha 5 Smíchov. S laskavým svolením architektonické kanceláře RODOP jsme zakotvili u jejich břehu, v těsném sousedství Veslařského klubu Slavie u paty Jiráskova mostu. Zveme všechny milovníky designu, architektury, lodí a vody na návštěvu našeho hausboatu v této jedinečné lokalitě a prohlídku jeho interiéru spojenou s výstavou autorských prací ateliréru SAD, který je zároveň i autorem designu samotného hausboatu. Přijďte se posadit do ikonického křesla kotrmelec, uložit své dítě do Děského domečku nebo posadit na Torpédo, zhoupnout se na vlnách a užít si jedinečného výhledu na Tančící dům a projíždějící parníky.

PRVNÍ PLAVBA PO VLTAVĚ

10/10/2013

Po krátkém nuceném pobytu ve Smíchovském přístavu, kam se musel uchýlit v rámci dokončovacích prací po svém prvním složení na vodu, se náš PORT vydal na historicky první plavbu po Vltavě na své první kotviště. Takhle mu to slušelo při průjezdu kolem Vyšehradské skály.

PRVNÍ PORT JEDE DO PRAHY

26/9/2013

Čas se nachylil a první PORTX už vyrazil na cestu do Prahy! Za jeden den rozmontováno, naloženo a převezeno do smíchovského přístavu, kde budeme skládat dílky skládačky zase k sobě a vůbec poprvé se dotkneme vodní hladiny.

PRVNÍ PORT UŽ ROSTE. TĚŠÍ SE DO VODY!

1/11/2012

Přístav splněných snů o svobodném bydlení či podnikání na vodě už dostává své reálné obrysy. Hausbót, dům na vodě, plovoucí showroom či kanceláře či relaxační prostor – ať už to pojmenujeme jakkoliv, pořád jde o myšlenku jedinečného designového mobilního zařízení PORT X. Za ono pomyslné X bude již brzy dosazen první konkrétní název – v tomto případě prvního nájemce, jehož jméno zatím ponecháváme v tajnosti. Tento historicky první vyrobený kus pak bude sloužit jako showroom celého konceptu PORT X a zároveň jako showroom našeho exkluzivního nájemce, jehož designovým produktům bude bez pochyby velmi slušet. A jak přesně bude první PORT X vypadat? Šest modulů propojených vedle sebe vytvoří prostor více než stovky metrů čtverečních. První nájemce si navíc ještě bude užívat i velkorysý prostor na terase. A procházka po ní nebude nic obyčejného. Je totiž velmi blízko vodní hladině, takže když nehledíte pod nohy, ale zpříma, jímají vás pocity kráčení po vodě.

PORTX: PŘEDSTAVENÍ AUTORŮ

28/12/2011

Ladné křivky PORTu X vznikaly pod rukama architektů z Atelieru SAD. Základ tohoto atelieru tvoří osobnosti dvou designérů Adama Jirkala, Jerryho Kozy a autorizovaného inženýra Tomáše Kalhouse. Součástí týmu jsou i další stálí pracovníci, architekti Vit Markvart a Dusan Sinetar. „Vzhledem ke složitosti většiny projektů, trvale spolupracujeme s množstvím externích pracovníků-specialistů na VZT, ZTI, statiku, grafický design, apod.,“ říkají Jerry Koza a Adam Jirkal.

Více zde